SABİT Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Durum
KİLİTLİ

MRSL

katmod
 
    
Katılım
2 Ağu 2020
Pinterest Nedir?
Pinterest görsel ağırlık bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook, Twitter ve popüler Instagram sürekli paylaşım ve beğeni ile çevrenizle etkileşime geçebiliyorsunuz. Açıldığı günden beri özellikle ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bu site adını Pin ve interest kelimelerinden alıyor. Yani ilgi alanlarınıza uygun görselleri oluşturduğunuz panolarınıza iğneleyebiliyorsunuz.

Pinterest İşletme Hesabı / Onaylanmış Profil
Hemen her sosyal ağda yer alan işletme hesabı, diğer bir ifadeyle onaylanmış profil, Pinterest’in de gündemine geldi. Bu yenilik özellikle işletmeleri yakından ilgilendirmektedir. Pinterest, bu özelliği 2013 yılının Mart ayında duyurdu. Bu güncellemeyle birlikte Pinterest’te işletmelere özel açılan hesaplarda analiz / istatistik araçları kullanılabiliyor. İşletmeler bu araçla birlikte; tıklama, erişim, etkileşim gibi parametrelerde detaylı veriye sahip olabiliyorlar.

Pinterest Pin Nedir?
İnternette ya da Pinterest’te bulunan güzel şeyleri saklayabilecek görsel yer işaretidir.

Pinterest Pano Nedir?
Pinlerin temalarına veya konularına göre bir araya toplandığı yerdir. Kategorisel paylaşım yapmaya yarar.


Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest kullanmak istiyorsanız e posta adresinden veya sosyal ağ hesaplarından kayıt olabilirsiniz. Profil kısmından + işaretine tıklayarak pano oluşturabilir, başka sitelerden beğendiğiniz bir görseli pinterest’e yükleyerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir pini panoya kaydetmek istiyorsanız sağ üst köşede bulunan kaydet butonundan istediğiniz panoya kaydedebilir veya telefonunuzda basılı tutarak kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz.
Beğendiğiniz pini indirmek istiyorsanız üst kısımda bulunan üç nokta butonuna tıklayarak pini indirebilirsiniz.
Pin göndermek istiyorsanız gönder butonuna basarak göndermek istediğiniz ağı seçebilirsiniz.
Üst kısımda yer alan arama motoru sayesinde isteğinize göre seçtiğiniz konu hakkında pin bulabilir ve panonuzu oluşturabilirsiniz.
 
Durum
KİLİTLİ
Üst